Skip to main content

Jak przetłumaczyć Read More lub Read Article na WordPress

Wszystko zależy od tego, z jakiego motywu korzystasz na swojej stronie internetowej. Ja opisałem jak to zrobić na motywie Salient 🙂

Tłumaczenie przycisku Read More za pomocą wtyczki

W dzisiejszym poradniku pokaże, jak przetłumaczyć przycisk Read More, który pojawia się przy wpisach blogowych. Wystarczy, że zainstalujesz wtyczkę, która umożliwia przetłumaczenie tego przycisku bez ingerencji w kod strony. Wtyczka nazywa się Say what? i można ją pobrać z oficjalnej strony WordPressa.

Jak przetłumaczyć przycisk Read Article na WordPress

Niektóre motywy mają zamiast Read More > Read Article. Motyw, z którego korzystam, czyli wcześniej wspomniany Salient w niektórych sekcjach tak ma właśnie napisane. Poniżej przedstawiam rozwiązanie, które pomoże Ci przetłumaczyć przycisk Read Article na np. Czytaj więcej.

Po zainstalowaniu wtyczki Say What wchodzimy w Narzędzia > Text changes i klikamy Add New. Poniżej wklejam zdjęcie jak poprawnie uzupełnić pola we wtyczce Say What, żeby przetłumaczyć przycisk Read Article.

Jak uzupełnimy pola, to wciskamy przycisk Update. Jeśli pola są dobrze uzupełnione oraz korzystasz z tego samego motywu na WordPress, to tłumaczenie powinno zadziałać. Jeśli chodzi o inne motywy, to trzeba będzie zmienić Text domain na nazwę używanego motywu.

Oczywiście, jeśli masz nadal problem z przetłumaczeniem przycisku Read More, to zostaw komentarz i postaram się pomóc 🙂

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments