Skip to main content

Biografia Macieja Berbeki

Ostatnio miałam zastój czytelniczy i szczerze mówiąc, to cieszę się, że zakończyłam tę przerwę dzięki tej książce.


Jeśli chodzi o biografie, to nie było mi z nimi po drodze, ale już wiem, że to był błąd. Z biografii można się wiele dowiedzieć, nie tylko to jaką była bądź jest wspomniana osoba, ale też o tym, co musi ona przejść, aby zdobyć to o czym marzy.

Natomiast, jeśli chodzi o ten konkretny tytuł to tak naprawdę dopiero po przeczytaniu tej pozycji, zdałam sobie sprawę, ile wysiłku kosztuje himalaistów to, aby mogli się spełniać.

W książce znajdziemy wspomnienia relacjonowane przez najbliższych Macieja Berbeki, dzięki którym możemy poznać jego osiągnięcia, czy chociaż odrobinę jego charakter. Wyprawy opisane są z różnych perspektyw, poprzez co mamy szerszy obraz na temat ich podróży.

Prywatne fotografie Macieja Berbeki

Książkę charakteryzują liczne zdjęcia, które ukazują nam, jak wyglądały przygotowania do wyprawy, jak i te ze zdobytych szczytów. Znajdziemy tutaj również prywatne fotografie wykonane przez rodzinę Macieja Berbeki.
Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku” to tytuł zawierający wiele wspomnień, od zdobytych szczytów po utratę kogoś bliskiego.

Za egzemplarz bardzo dziękuję Wydawnictwu Agora.

Moją opinię możecie znaleźć również na lubimyczytac.pl 🙂

Przeczytaj również:  O książce Rok 1984 George'a Orwella: Ostrzeżenie przed totalitaryzmem i walka o wolność