Skip to main content
Książki

O książce: Berbeka – Życie w cieniu Broad Peaku

11 marca 202225 marca, 2023Dodaj komentarz

Biografia Macieja Berbeki

Ostatnio miałam zastój czytelniczy i szczerze mówiąc, to cieszę się, że zakończyłam tę przerwę dzięki tej książce.

Jeśli chodzi o biografie, to nie było mi z nimi po drodze, ale już wiem, że to był błąd. Z biografii można się wiele dowiedzieć, nie tylko to jaką była bądź jest wspomniana osoba, ale też o tym, co musi ona przejść, aby zdobyć to o czym marzy.

Natomiast, jeśli chodzi o ten konkretny tytuł to tak naprawdę dopiero po przeczytaniu tej pozycji, zdałam sobie sprawę, ile wysiłku kosztuje himalaistów to, aby mogli się spełniać.

W książce znajdziemy wspomnienia relacjonowane przez najbliższych Macieja Berbeki, dzięki którym możemy poznać jego osiągnięcia, czy chociaż odrobinę jego charakter. Wyprawy opisane są z różnych perspektyw, poprzez co mamy szerszy obraz na temat ich podróży.

Prywatne fotografie Macieja Berbeki

Książkę charakteryzują liczne zdjęcia, które ukazują nam, jak wyglądały przygotowania do wyprawy, jak i te ze zdobytych szczytów. Znajdziemy tutaj również prywatne fotografie wykonane przez rodzinę Macieja Berbeki.
Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku” to tytuł zawierający wiele wspomnień, od zdobytych szczytów po utratę kogoś bliskiego.

Za egzemplarz bardzo dziękuję Wydawnictwu Agora.

Moją opinię możecie znaleźć również na lubimyczytac.pl 🙂

Dołącz do naszego zespołu i twórz własne treści!